Виготовлення виробів з глини – це справжнє мистецтво, що народжується з рук однієї людини і живе в руках іншої, передаючи звичаї та традиції гончарства з покоління в покоління. Найвідоміший та найбільший осередок історичного гончарства на Олександрівщині - це село Цвітне, яке здавна було місцем зародження гончарного ремесла, та було центром гончарства України.
Основам гончарного ремесла навчаються вихованці гуртків «Гончарство» та «Кераміка» КЗПО «Олександрівський ЦДЮТ» (керівник Чернова Анна Петрівна), який працює на базі КЗ «Олександрівський ліцей №2» .
На заняттях гуртківці активно освоюють різноманітні прийоми ліплення з глини, знайомляться з етнографічними особливостями кераміки різних регіонів України, долучаються до збереження та примноження традицій майстрів рідного краю. Ліплені іграшки-сувеніри, об`ємні вироби, виготовлені руками гуртківців, дозволяють юним майстрам зробити перші кроки у світі гончарного мистецтва.
Від ідеї до створення гончарної роботи потрібно пройти декілька важливих етапів: ліплення , а також не менш важливий етап випалу гончарних виробів, який здійснюється у спеціальній муфельній печі і вже після цього юні майстри можуть взяти в руки пензлик і надати роботі особливих кольорів.
Вихованці гуртків «Гончарство» та «Кераміка» - багаторазові учасники та призери обласних конкурсів «Український сувенір», «Новорічна композиція», «Знай і люби свій край».
Відроджуймо традиції, зберігаймо історію для майбутніх поколінь!
|