Форма входу


Календар
«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 122

Пошук

Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

  
Головна » 2012 » Січень » 23 » Розвиток гуртків
23:08
Розвиток гуртків

Протягом останніх  років стабільний розвиток мають такі гуртки: творче об’єднання «Лідер»,  художнє читання, хореографічний колектив «Калинонька», фольклорний колектив «Джерельце», естрадно-циркова студія «Едельвейс», «Спортивний туризм», «Географічне краєзнавство», ансамбль бандуристів «Елегія», соціально-реабілітіційний гурток з дітьми-інвалідами «Повір у себе», агітаційно - художня бригада екологів «Вулик».
 
 
Одними з основних пріоритетів роботи Олександрівського РЦДЮТ є: 
- навчити гуртківців працювати разом; 
- навчити здоровому способу життя; 
- вміння адаптуватися в суспільстві; 
- володіти високими моральними якостями. 
 
Творчий педагогічний колектив вивчає та впроваджує досвід кращих колективів позашкільних та загальноосвітніх закладів нашого району, області та України. Завдяки цьому та власним надбанням, рівень знань, умінь та навичок, які отримують вихованці центру – високий. Про це свідчить той факт, що вже тричі за останні роки звання «народного» підтверджує народний художній фольклорний колектив «Джерельце» (керівник – Халецька Любов Іванівна). Гуртківці народного художнього фольклорного колективу «Джерельце», керівник – Халецька Л.І. вчаться бути громадянами своєї країни, берегти звичаї і традиції свого роду, гідно представляти свій рід, родину, край та його культуру на обласних оглядах і конкурсах, де вони завжди перші. 
 

Колектив – переможець районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів. А саме: 2005 рік - переможець обласного фольклорного конкурсу «Невичерпні джерела» у театрі дійств «Зелена вулиця»;  - ІІІ місце в заочному Всеукраїнському фестивалі дитячої та  юнацької творчості «Чисті роси» 2005 року, де нагороджений Дипломом ІІІ ст.  Міністерства освіти  і науки України та  українського центру позашкільної освіти. А в 2007 році успішно підтвердив звання «Народний художній колектив» (наказ МО і науки України за № 144 від 21.02.07 р.) У квітні 2007 року - колектив нагороджений Дипломом фольклорного етнографічного фестивалю «Дитинства пісня Великодня», який відбувся в м.Переяслав – Хмельницьку. Цього ж року «Джерельце» посідає ІІ місце в обласному святі родинно – мистецьких традицій «Благослови, мати…». В 2008 році фольклорний гурт бере участь у зйомці телепередачі «Пісенне перевесло» з програмою «Андріївські вечорниці». 
 

Колектив «Джерельце» неодноразово брав участь у концертах в рамках проведення  Міжнародного фестивалю, присвяченого Всесвітньому Дню Землі. В рамках проведення цього фестивалю вже традиційно, приймають участь більшість гуртків РЦДЮТ.  Так в 2006 році, в заочному та очному турі цього свята випробовують свої сили гуртки: - гурток «Сувенір», керівник Бондаренко М.М., ─ номінація «Декоративно-  прикладне мистецтво; - гурток «Лідер», керівник Скрипник Ж.В. ─ номінація «Громадська   думка»; - солістка РЦДЮТ Кучеренко Марина, керівник Курка Л.М. ─ номінація   «Вокал»; - гурток «Художнє читання», керівник Добровольська Н.Ф. ─ номінація «Художнє слово»; - в цій же номінації показує неабияку майстерність виконання   гумористичного твору Степаненко Вадим ─ вихованець гуртка «Художнє  слово», керівник Москаленко Н.М. і посідає І місце. В 2009 році ІІІ місце у XІV Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості до Дня Землі займають родинний ансамбль «Елегія», керівник В.Душейко та народний художній фольклорний колектив «Джерельце», керівник Л.Халецька, ІІ місце займає драматичний колектив «Березіль», керівник К. Білошапка. 

Розвиваються управлінські здібності старшокласників в  гуртку «Лідер», керівник – Скрипник Ж.В. В 2005 році Олександрівський районний парламент дітей, координатор Скрипник Ж.В., за активну громадянську позицію заслужив право на встановлення в смт. Олександрівка Стовпа Миру. Діти Олександрівського районного парламенту дітей створюють та реалізовують проект «Діти-жебраки»,  який перемагає на заочному відбірковому турі фестивалю до Дня Землі (2006 рік.). Участь в обласних сесіях парламенту дітей є постійною та плідною для депутатів Олександрівського районного парламенту дітей, на останній сесії ─ Шевченко Анастасія отримує перемогу у виборчій боротьбі на голову інформаційної комісії Олександрівського парламенту дітей. Члени районного парламенту дітей стали переможцями серед районних парламентів дітей в обласному конкурсі «Молодь обирає здоров’я», а Шевченко Анастасія стала в 2008 році головою Кіровоградського обласного  парламенту  дітей. У 2009 році, приймаючи участь у презентації дитячих парламентів, Олександрівські парламентарі стали першими, коордиинатор Ж.Скрипник нагороджена Грамотою управління освіти. 
 

 

Гурток  «Лідер»  у  вересні  місяці  цього ж року представляв обласний парламент дітей на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Молодь обирає здоров’я» в таборі «Молода гвардія» в м. Одесі, де посів серед 32 команд фестивалю третє місце в номінації «Найкраще фото», та відзначені керівники команди «Лідер» - Грамотами МО, а діти – Дипломами МО за активну участь та пропаганду здорового способу життя. Районний парламент дітей має свою газету «Нова хвиля», яка нагороджена у жовтні 2008 року Дипломом національного конкурсу шкільних газет. Саме навчання в гуртку «Лідер» створює умови для реалізації соціальних проектів, проявляючи якості громадянина.   Широко застосовуються інтерактивні методи навчання на заняттях танцювального колективу «Калинонька», діє принцип структурної єдності, який забезпечує логічну єдність змісту знань на всіх етапах і рівнях навчання. Використовуються ігрові методи, засоби, прийоми, зокрем, інтегрованого типу: ігри-вправи, ігри-імпровізації, мистецькі вікторини. Юні танцюристи з «Калиноньки» разом зі своїм керівником – Соколовською С.М. вміло досягають поставленої мети – естетичного виховання гуртківців та допрофесійної підготовки. 

 

Випускники обирають собі майбутню професію хореографа та вступають до педуніверситетів, культосвітніх закладів. У 2008 році Соколовській С.М. присвоєно звання «Відмінник освіти України». В 2010 році танцювальному колективу «Калинонька» присвоєно звання «Зразковий».
Вихованці естрадно-циркової студії «Едельвейс», керівник Мажара Н.О., прикладають неабияких зусиль для досягнення високого професійного рівня у своїх виступах. Колектив нагороджений за активну участь в І  обласному конкурсі «Зіркова арена», 2003 року, Дипломом лауреата, а в 2005 році приймає участь у фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси». З кожним роком естрадно – циркова студія «Едельвейс» стає популярнішою серед учнів шкіл,  району. В 2006 році в колективі займається  51 дитина, вдосконалюючи акробатичну, спеціальну циркову та хореографічну майстерність. Тут  формуються навики творчої роботи , враховуються художні смаки дітей. Випускники колективу 2005–2006 навчального року  Майорова Наталія, Сухомлін Віталій, Браславська Ірина, Олещенко Аліна  продовжили навчання в вищих  навчальних закладах, де стали активними пропагандистами циркового  мистецтва. В 2010 році естрадно-цирковій студії «Едельвейс» присвоєно звання «Зразкова циркова студія». 

Керівник Мажара Ніна Олександрівна нагороджена Почесною грамотою управління освіти й науки облдержадміністрації. Вихованці зразкової естрадно-циркової студії «Едельвейс» на високому художньо-естетичному рівні готують циркові програми, з якими виступають перед дітьми району та області. Юні циркачі стали гордістю жителів села Михайлівки. Щороку до студії приходять нові й нові діти.
 
Вихованці гуртка «Юні бандуристи» разом зі своїм талановитим керівником В.М. Душейко показують високий рівень виконавської майстерності та гри на бандурі. Постійні учасники  обласного родинного свята «Благослови мати», в номінації «народно-побутова обрядовість», де посіли І місце (2006 рік). В 2009 році родинний ансамбль «Елегія» займає ІІІ місце у XІV Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості до Дня Землі.    
 
Гордістю Олександрівського РЦДЮТ є гурток «Спортивний туризм», керівник Січкар С. М.  Туристична команда неодноразово посідає призові місця на обласних та Всеукраїнських змаганнях. Так, на  ХVІІ обласних змаганнях зі спортивного орієнтування   в 2005 році вихованці Січкар С.М. в індивідуальному заліку посіли І місця. За результатами     ХVІІІ обласних змагань зі спортивного туризму у  2005 році   команда  була  нагороджена грамотами за зайняте: І місце –з водного туризму, І місце- з індивідуальної туристської техніки, І місце- з командної туристської техніки. Крім цього були нагороджені медалями та грамотами з особистої туристської техніки за зайняте: І місце-Фицайло Максим, І місце-Іванова Ірина Команда була нагороджена грамотою управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за зайняте І місце в загальному заліку в класі А . 

На ХІ обласних туристичних змаганнях зі спортивного туризму в закритих приміщеннях в 2006 році  команда була нагороджена грамотою за зайняте ІІ місце в дистанції «Командна смуга перешкод»   - старша група. Вихованець гуртка Січкар Олексій , нагороджений грамотою за зайняте ІІІ місце з дистанції «Техніка велосипедного туризму». Команда нагороджена грамотою управління освіти і науки Кіровоградською обласною державною адміністрацією за зайняте III місце в загальному заліку. В 2006 році на XVIII обласних змаганнях зі спортивного орієнтування гуртківці  посіли ІІ та ІІІ місця. На ХХ обласних  змаганнях  зі спортивного туризму  в  2006 році  члени збірної команди району  нагороджені грамотами обласного центру туризму і краєзнавства ,спорту та екскурсій учнівської молоді за зайняті: місце з дистанції «Особиста смуга перешкод» в класі А ІІ місце з дистанції «Командна смуга перешкод» в класі А ІІ місце з дистанції «Техніка гірського туризму» в класі А ІІ місце з дистанції «Техніка велосипедного туризму» в класі А. ІІІ місце в загальному заліку конкурсної програми . 

Збірна   команда району  нагороджена грамотою управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації за зайняте ІІ місце в загальному заліку в класі А В 2008 році на чемпіонаті області зі скелелазіння команда здобуває одне І , три ІІ та одне ІІІ місця. Гурток «Повір у себе» відвідують діти з певними фізіологічними та психоневрологічними вадами здоров’я. Метою та основним змістом роботи гуртка є допомога дитині пізнати себе, навчитись бачити оточуючий світ таким, яким бачать його інші; адаптація до реального життя. Керівник гуртка Цимбал Тетяна Михайлівна створює своїм вихованцям такі умови, коли кожна дитина, незалежно від рівня інтелекту  і фізичного розвитку, могла б розвивати свої здібності, виробляти особисті цінності, фізичні вади не повинні заважати дитині повноцінно жити. За свою роботу Тетяна Михайлівна отримувала щирі подяки не тільки від батьків своїх вихованців, а й нагороди від обласних, районних організацій та спонсорів.  Свій досвід і вихованців педагог передала новому керівнику гуртка «Повір у себе» - Ткаленко Надії Анатоліївні, яка нині працює з Анею та вихованцями гуртка «Повір у себе», налагодила контакти з батьками вихованців. У них свої плани, свої прагнення та  сподівання на поєднання бажань дітей з відповідним планами роботи гуртка.  В 2009 - 2010 навчальному році гуртківці Олександрівського РЦДЮТ здобули багато перемог в обласних та республіканських оглядах-конкурсах. Члени районного  парламенту дітей   вибороли першість на Всеукраїнському фестивалі, присвяченому Міжнародному Дню Землі по превентивному вихованню. За проведення тренінгу серед учасників фестивалю була кращою 
Юлія Скрипник, за що отримала кубок за першість та путівку в Міжнародний табір «Артек», куратор Жанна Скрипник. Оля Шпак зайняла перше місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Таланти  багатодітної  родини»,  за  що також нагороджена путівкою до міжнародного  табору «Артек», керівник Наталія Михалюк. 

Члени  КВК «Вулик» зайняли друге місце в обласному огляді-конкурсі КВК,  показавши свою винахідливість, організованість та кмітливість, керівник Надія Кабачок. У червні місяці художньо-екологічна бригада «Вулик» заявила про себе на обласному зльоті юних екологів, де діти винесли на суд журі проблеми річки Тясмин, показавши, що їм боляче, коли задихається риба, немає впорядкованого місця для відпочинку, вирубуються та горять ліси навколо селища. І радіє серце, коли Олександрівка потопає в квітах, зеленіють кущі та дерева, насаджені юними. За підготовку та виступ агітбригади «Вулик» на високому художньо-екологічному рівні, наші діти визнані кращими в області і будуть представляти Кіровоградську область на Всеукраїнському зльоті екологічних агітбригад. А за це їм заслужена нагорода – іменний кубок, Диплом І ступеня та двохтомник Червоної книги України. Подяку та схвалення роботи з екологічною агітбригадою «Вулик» отримала Надія Кабачок. Цікавим був виступ агітбригади «Здорово» на Всеукраїнському фестивалі в м. Кіровограді, де наші гуртківці були наймолодші, але зайняли почесне третє місце і нагороджені грамотою та цінним подарунком. А готувала їх до виступу на фестивалі Наталія Добровольська.  

Цікаві роботи на цей фестиваль представили гуртківці декоративно-прикладного відділу з керівником Тетяною Чорногор, Інною та Іриною Ткаченками, Надією Ткаленко. Чотири роботи відібрані на Всеукраїнську виставку в м. Київ. А з республіканського семінару в м. Полтаві «Місто Оригамі» Інна Ткаченко привезла 12 республіканських та одну Міжнародну нагороду. Вихованець гуртка «Юний художник» Пальоний Олександр, керівник Тетяна Чорногор, став переможцем ІІ обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та переможцем Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».   Велика виховна робота в закладі проведена з підготовки та відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, за що РЦДЮТ, як учасник естафети добрих справ «Ми пам'ятаємо», за плідну пошукову роботу і збір матеріалів та свідчень про події Великої Вітчизняної війни, вшанування пам'яті героїв,  увагу  і  турботу,   виявлену до  ветеранів, нагороджений Дипломом Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та редакцією газети «Позашкілля», видавництвом «Шкільний світ». Олександрівський РЦДЮТ постійний учасник обласного конкурсу «Кращий позашкільний заклад», де виборює почесні І та ІІ місця серед 26 позашкільних навчальних закладів. 2006 р. – РЦДЮТ абсолютний переможець серед позашкільних закладів області за звання «Кращий позашкільний заклад» в ІІІ огляді - конкурсі. В 2009 - 2010 навчальному році РЦДЮТ, не змінюючи традиціям, бере участь в ІV огляду – конкурсу. На конкурс були представлені роботи в таких номінаціях: «Сучасний позашкільний навчальний заклад», «Методична майстерня», «Виховна система» та «Педагог – майстер». За підсумками заочного та очного турів заклад стає переможцем. 
Переглядів: 3112 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вгору
Створено за підтримки
MSerega Corporation